Kategorie ELITE

 

ELITE – Rozdělení družstev do mistrovských soutěží 2018

Předpokládané soupisky družstev.

Vzhledem k tomu, že STK SK ČSC je podle bodu A), části II. Všeobecných ustanovení STS řídící složkou všech mistrovských soutěží, a to s výjimkou mistrovství krajů všech kategorií a prvních kol českého poháru ELITE, tak v kalendářním roce 2018 je označení družstev podle jejich předpokládané kvalitativní úrovně, resp. podle jejich účasti v posloupnosti mistrovských soutěží ELITE.

 

V souladu s běžně a dlouhodobě užívanou praxí v kolové na úrovni UCI a UEC je tímto číselným označením družstev jednotlivých oddílů jednoznačně určeno družstvo „vyšší“ (jako prvé družstvo) a družstvo „nižší“ (jako druhé a další družstvo) ve smyslu sportovně-technických směrnic, což má vliv zejména při posuzování oprávněnosti startu náhradníků v mistrovských soutěžích.

Družstva nižší a další jsou tedy označena vyšším číslem vzestupné řady číselné soustavy.

 

ETRALIGA 2018

 

Poř.

Družstvo

Složení družstva podle soutěží 2017

Poznámka

1.

SC Svitávka 1

Hrdlička Jiří - Hrdlička Jiří ml.                           

1. místo v MČR 2017

2.

Favorit Brno 1

Havlíček Jan - Šmíd Pavel       

2. místo v MČR 2017

3.

Sokol Zlín-Prštné 1

Krejčí Jan - Struhař Martin        

3. místo v MČR 2017

4.

MO Svitávka 1

Richter Pavel - Vitula Pavel

4. místo v MČR 2017

5.

Start Plzeň 1

Kydlíček Ondřej - Reindl Josef  

5. místo v E-LIZE 2017

6.

Sokol Zlín-Prštné 2

Gottfried Miroslav - Písek Ludvik

1. postupující z I. LIGY 2017

7.

Favorit Brno 3

Berger Miroslav ml. - Berger Miroslav st.

2. postupující z I. LIGY 2017

 

 

I. LIGA 2018     

 

Poř.

Družstvo

Složení družstva podle soutěží 2017

Poznámka

1.

Favorit Brno 2

Kepák Pavel - Zvolánek Robert

Sestupující z E-LIGY 2017

2.

Sokol Šitbořice 1

Starý Miroslav - Topolář Marek

Sestupující z E-LIGY 2017

3.

MO Svitávka 2

Hrdlička Jiří ml. - Staněk Roman           

3. místo v I. LIZE 2017

4.

SC Svitávka 2

Richtr David - Stibor Jan           

4. místo v I. LIZE 2017

5.

Pankrác Praha 1

Jenšík Daniel -  Otčenášek Tomáš

5. místo v I. LIZE 2017

6.

Prima Nezamyslice 1

Přikryl Martin -  Přikryl Petr

1. postupující z II. LIGY 2017

7.

Spartak Chrastava 1

Brodský Tomáš - Fadrhonc Daniel

2. postupující z II. LIGY 2017

 

 

II. LIGA 2018    

 

Poř.

Družstvo

Složení družstva podle soutěží 2017

Poznámka

1.

Favorit Brno 4

Burda David - Kotulán Břetislav

Sestupující z I. LIGY 2017

2.

Spartak Přerov 1

Oral Roman - Váňa Filip

Sestupující z I. LIGY 2017

3.

Loko Liberec 1

Beneda Jan - Netušil Ladislav

3. místo v II. LIZE 2017

4.

Favorit Brno 5

Krejčí Patrik -    Krejčí Marek

4. místo v II. LIZE 2017

5.

Loko Liberec 2

Krajzingr Evžen - Zeman Jiří

5. místo v II. LIZE 2017

6.

Spartak Přerov 2

Přikryl Pavel - Váňa Radim

Postup z kvalifikace 23. 9. 2017

7.

Sokol Zlín-Prštné 3

Adam Radek - Horák Tomáš

Postup z kvalifikace 23. 9. 2017

 

 

 

 

 

 

ELITE – NOMINAČNÍ KRITÉRIA pro Mistrovství Evropy, Mistrovství světa a SP

Na základě nominačních bodů navrhuje nominaci reprezentace pro start na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa 2018 trenér reprezentace, konečnou nominaci schvaluje sálová komise a Prezídium ČSC.

 

Termíny a soutěže pro získání nominačních bodů:

1)

17. 2. 2018

So

START Plzeň

EXTRALIGA

1. kolo

Nominační ME+MS

2)

3. 3. 2018

So

START Plzeň

CZE-Pohár ELITE

FINÁLE

Nominační ME+MS

 

7. 3. 2018

St

UCI

Poslední termín přihlášek na SP 2018

3)

24. 3. 2018

So

MILO Olomouc

EXTRALIGA

2. kolo

Nominační ME+MS

4)

21. 4. 2018

So

SOKOL Zlín

EXTRALIGA

3. kolo

Nominační ME+MS

 

2. 5. 2018

St

UEC

Poslední termín přihlášek na ME ELITE 2018

5)

15. 9. 2018

So

Favorit Brno

EXTRALIGA

4. kolo

Nominační MS

6)

20. 10. 2018

So

Favorit Brno

Mistrovství ČR

FINÁLE

Nominační MS

22. 10. 2018

Po

UCI

Poslední termín přihlášek na MS 2018

23. - 25. 11. 2018[JV1] 

 

Liege / BEL

Mistrovství světa 2018

 

NOMINAČNÍ BODY pro Mistrovství světa 2018:

 

Každé kolo Extraligy + CZE-Pohár - FINÁLE

 

Mistrovství ČR ELITE - FINÁLE

1. místo

6 bodů

 

1. místo

12 bodů

2. místo

5 bodů

 

2. místo

10 bodů

3. místo

4 body

 

3. místo

  8 bodů

4. místo

3 body

 

4. místo

  6 bodů

5. místo

2 body

 

 

 

6. místo

1 bod

 

 

 

 

NOMINAČNÍ BODY pro Světový pohár 2019:

 

Každé kolo Extraligy

 

Mistrovství ČR ELITE - FINÁLE

1. místo

30 bodů

 

1. místo

20 bodů

2. místo

25 bodů

 

2. místo

15 bodů

3. místo

20 bodů

 

3. místo

10 bodů

4. místo

15 bodů

 

4. místo

  5 bodů

5. místo

10 bodů

 

 

 

6. místo

  5 bodů

 

 

 

 

V každém kole Extraligy se pořadí hodnotí podle bodů. V případě, že mají dvě a více družstev shodný počet bodů, tak pro udělení nominačních bodů rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek).  Při rovnosti všech položek se provedou 4M údery.

 

Pro nominaci na Mistrovství Evropy ELITE je rozhodující součet nominačních bodů po finále CZE-Poháru elite a do termínu přihlášek na ME dosud odehraných kol EXTRALIGY.

V případě získání stejného součtu nominačních bodů rozhoduje pro nominaci na ME ELITE lepší umístění ve finále CZE-Poháru elite.

 

Pro nominaci na Mistrovství světa ELITE je rozhodující součet nominačních bodů po finále CZE-Poháru elite, po všech odehraných kolech EXTRALIGY a po finále Mistrovství ČR.

V případě získání stejného součtu nominačních bodů rozhoduje pro nominaci na MS lepší umístění na Mistrovství ČR.

 

ELITE – CZE-Pohár ELITE - FINÁLE

Finále CZE-Poháru elite je nominačním turnajem pro získání nominačních bodů pro mistrovství Evropy elite a mistrovství světa.

Vítězné družstvo CZE-Poháru elite získává do dočasného držení putovní pohár.

Do trvalého vlastnictví získává družstvo pohár po pěti vítězstvích v této pohárové soutěži.

Ve finále startuje 10 družstev:

·         7 družstev Extraligy

·         3 družstva ze semifinále CZE-Poháru elite

Pořadatel finále Start Plzeň je účastníkem Extraligy.

 

Finále CZE-Poháru elite se hraje systémem:

startujících 10 družstev je nasazeno do dvou skupin „A“ a „B“ po pěti družstvech, a to podle umístění družstev po čtvrtém kole Extraligy v předchozím roce, podle pořadí družstev postupujících do Extraligy z I. Ligy v předchozím roce a podle pořadí družstev postupujících ze semifinále CZE-Poháru elite v daném roce.

 

Ve skupinách se hraje systémem každý s každým o pořadí ve skupině.

V případě, že mají dvě či více družstev ve skupině shodný počet bodů, rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek).

V případě shody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celé skupiny. Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou družstva mezi sebou 4M údery.

 

Družstvo na 1. místě ve skupině „A“ hraje s družstvem na 2. místě ve skupině „B“. Družstvo na 2. místě ve skupině „A“ hraje s družstvem na 1. místě ve skupině „B“.

Vítězná družstva hrají o vítěze CZE-Poháru v kategorii elite.

Poražená družstva se utkají o 3. místo ve finále CZE-Poháru.

V případě nerozhodných výsledků těchto utkání se provedou ihned 4M údery.

 

Družstva na 3. místě ve skupině „A“ hraje s 3. družstvem ze skupiny „B“ o 5. a 6. místo.

V případě nerozhodného výsledku se provedou ihned 4M údery.

Družstva na 4. a 5. místech ve skupinách již o konečné umístění nehrají.

 

Nominaci družstev do skupin finále CZE-Poháru elite provádí STK SK ČSC podle klíče:

 

Poř.

Skupina „A“

Poř.

Skupina „B“

1.

Družstvo na 1. místě Extraligy

1.

Družstvo na 2. místě Extraligy

2.

Družstvo na 3. místě Extraligy

2.

Družstvo na 4. místě Extraligy

3.

Družstvo na 5. místě Extraligy

3.

Postupující družstvo do Extraligy na 1. místě I. Ligy

4.

Postupující družstvo do Extraligy na 2. místě I. Ligy

4.

Družstvo na 1. místě v semifinále CZE-Poháru

5.

Družstvo na 2. místě v semifinále CZE-Poháru

5.

Pořadatel nebo družstvo na 3. místě v semifinále

 

Předpokládané nasazení do skupin ve finále CZE-Poháru elite v roce 2018:

 

Poř.

Skupina „A“

Poř.

Skupina „B“

1.

SC Svitávka 1

1.

Favorit Brno 1

2.

Sokol Zlín-Prštné 1

2.

MO Svitávka 1

3.

Start Plzeň 1

3.

Sokol Zlín-Prštné 2

4.

Favorit Brno 3

4.

Družstvo na 1. místě v semifinále CZE-Poháru

5.

Družstvo na 2. místě v semifinále CZE-Poháru

5.

Družstvo na 3. místě v semifinále CZE-Poháru

 

 

 

ELITE – CZE-Pohár ELITE - SEMIFINÁLE a postup do semifinále z prvních kol

V semifinále CZE-Poháru elite startuje celkem 8 družstev:

§  vítězná družstva z prvních kol z krajů:

Olomoucký, Zlínský, Jihomoravský, Praha, Liberecký a Plzeňský

§  vítězné družstvo MČR U 23 z předchozího roku

§  družstvo pořadatele, bez ohledu na to, zda se do SMF kvalifikuje či nekvalifikuje z prvního kola.

 

Pokud se družstvo U 23 kvalifikuje již z prvního kola CZE-Poháru, popř. již startuje v Extralize, je do semifinále nominováno další družstvo U 23 podle pořadí v MČR.

V případě, že v některém kraji nebude pořádáno první kolo CZE-Poháru, může být do semifinále nominováno další družstvo U 23 podle pořadí v MČR předchozího roku.

 

V případě, že vítězné družstvo z prvního kola CZE-Poháru odmítne start v semifinále nebo se omluví, může být nominováno v pořadí další družstvo téhož kraje, následně pak i z jiného kraje podle počtu startujících družstev v prvním kole.

Ze semifinále postupují do finále CZE-Poháru elite v roce 2018 první 3 družstva, neboť družstvo pořadatele finále Start Plzeň startuje v Extralize.

 

 

O konečném celkovém pořadí v semifinále rozhodují body a brankový rozdíl ze všech utkání.

V případě, že mají dvě či více družstev na postupových místech shodný počet bodů, rozhodují o pořadí body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek). Při rovností všech položek provedou družstva mezi sebou 4M údery.

V případě shody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celého semifinále. Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou družstva mezi sebou 4M údery.

 

První kola CZE-Poháru elite v krajích, či společná první kola pro více krajů, jsou v kompetenci krajských svazů.

Vítězové prvních kol CZE-Poháru elite postupují do semifinále CZE-Poháru elite.

Při společném uspořádání prvního kola za účasti družstev z více krajů se hodnotí družstva každého kraje zvlášť a do semifinále CZE-Poháru postupují nejlepší družstva z každého kraje jako vítězná družstva z krajských prvních kol.

 

Předpokládané termíny CZE-Poháru ELITE v roce 2018:

14. 1. 2018

Ne

KS

Poslední termín 1. kola CZE-Poháru elite 2018

3. 2. 2018

So

Prima Nezamyslice

CZE-Pohár ELITE

Semifinále

 

3. 3. 2018

So

START Plzeň

CZE-Pohár ELITE

FINÁLE

Nominační ME+MS

 

 

 

ELITE – Mistrovství České Republiky - FINÁLE

Mistrovství ČR je pořádáno společně pro kolovou a krasojízdu.

O titul „Mistr České republiky“ v kolové – ELITE soutěží nejlepší 4 družstva po odehrání čtyř základních kol Extraligy systémem podle STS. V případě, že družstva na postupových místech mají shodný počet bodů, rozhodují o konečném pořadí a postupu do Mistrovství ČR vzájemná utkání ze čtyř odehraných kol Extraligy, popřípadě brankový rozdíl (event. více vstřelených branek).

 

O titul „Mistr České republiky v kolové elite“ se družstva utkají systémem:

1.   Družstva odehrají předkolo MČR turnajovým způsobem každý s každým. Pořadí v tomto předkole se určí podle získaného počtu bodů. V případě shodného bodového zisku rozhoduje vzájemné utkání. V případě schody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celého předkola. Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou družstva mezi sebou 4M údery.

2.   Družstva na 3. místě a na 4. místě z předkola se utkají v jednom utkání o celkové 3. a 4. místo v Mistrovství České republiky. V případě shodného bodového zisku se ihned provedou 4M údery.

Družstva na 1. místě a na 2. místě z předkola se utkají v jednom utkání o titul „Mistr České republiky“. V případě shodného bodového zisku odehrají družstva rozhodující utkání (1x7 minut), při shodném bodovém zisku se ihned provedou 4M údery.

Družstvo, které se umístí na prvním místě, se stává Mistrem ČR v kategorii ELITE.

 

Předpokládaný termín Mistrovství České republiky:

20. 10. 2018

So

Favorit Brno

Mistrovství ČR elite - FINÁLE

Nominační MS

 

 

ELITE – Extraliga

Startuje 7 družstev, první čtyři družstva po odehrání 4 soutěžních kol postupují do Mistrovství České republiky. Družstva na 6. a 7. místě po odehrání čtyř kol sestupují do I. Ligy.

V každém kole Extraligy se hodnotí pořadí podle získaných bodů.

V případě, že mají dvě a více družstev shodný celkový počet bodů, tak pro udělení nominačních bodů a pro pořadí v jednotlivém kole rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek), v případě schody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celého turnaje. Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou družstva ihned po skončení jednotlivého kola mezi sebou 4M údery.

 

Pořadí po čtyřech odehraných kolech, podle celkového počtu bodů, určí první čtyři družstva postupující na „Mistrovství České republiky“. V případě, že družstva na postupových nebo sestupových místech získala shodný počet bodů, rozhodují o konečném pořadí vzájemná utkání ze všech čtyř odehraných kol Extraligy, popřípadě brankový rozdíl a následně pak více vstřelených branek. Družstva s rovností všech položek provedou ihned po čtvrtém kole mezi sebou 4M údery.

 

 

Předpokládané termíny Extraligy v roce 2018:

17. 2. 2018

So

START Plzeň

Extraliga

1. kolo

 

24. 3. 2018

So

MILO Olomouc

Extraliga

2. kolo

 

21. 4. 2018

So

Sokol Zlín-Prštné

Extraliga

3. kolo

 

15. 9. 2018

So

Favorit Brno

Extraliga

4. kolo

 

 

 

ELITE – I. Liga

Startuje 7 družstev, první dvě družstva po třech odehraných kolech postupují do Extraligy.

Družstva umístěná po třech kolech na 6. a 7. místě sestupují do II. Ligy.

Hraje se turnajovým systémem každý s každým podle STS.

 

O konečném celkovém pořadí rozhodují body a brankový rozdíl ze všech soutěžních kol I. Ligy.

V případě, že po odehrání všech kol mají dvě a více družstev na postupových nebo sestupových místech shodný počet bodů, rozhodují o pořadí body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek). Při rovností všech položek provedou družstva mezi sebou ihned po poslední třetím kole 4M údery.

 

Předpokládané termíny I. Ligy v roce 2018:

20. 1. 2018

So

Spartak Chrastava

I. Liga

1. kolo

 

26. 5. 2018

So

Pankrác Praha

I. Liga

2. kolo

 

29. 9. 2018

So

PRIMA Nezamyslice

I. Liga

3. kolo

 

 

ELITE – II. Liga 

Startuje 7 družstev, první dvě družstva po třech odehraných kolech postupují do I. Ligy. Družstva umístěná na 6. a 7. místě po odehraných třech kolech sestupují do Mistrovství kraje.

Hraje se turnajovým systémem každý s každým podle STS.

 

O konečném celkovém pořadí rozhodují body a brankový rozdíl ze všech soutěžních kol II. Ligy.

V případě, že po odehrání všech kol mají dvě a více družstev na postupových nebo sestupových místech shodný počet bodů, rozhodují o pořadí body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek).

Při rovností všech položek provedou družstva mezi sebou ihned po třetím kole 4M údery.

 

Předpokládané termíny II. Ligy v roce 2018:

13. 1. 2018

So

Lokomotiva Liberec

II. Liga

1. kolo

 

28. 4. 2018

So

Spartak Přerov

II. Liga

2. kolo

 

9. 6. 2018

So

Favorit Brno

II. Liga

3. kolo

 

 

 

ELITE – Kvalifikace o postup do II. Ligy

Startuje 7 družstev. Jako osmý účastník kvalifikace o postup do II. ligy může startovat i družstvo pořadatele, pokud se žádné jeho družstvo nekvalifikovalo.

Startují Mistři krajů:

Plzeňský kraj, Liberecký kraj, Praha, Olomoucký kraj, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj

+ vítězné družstvo U 23 z MČR 2018, které nestartuje v Extralize, I. Lize nebo II. Lize.

Pokud vítězné družstvo U 23 v některé soutěži již startuje, má v turnaji o postup do II. Ligy možnost startu další družstvo U 23 podle pořadí v MČR U 23 z téhož roku.

V případě omluvy nominovaných družstev, jako „Mistrů krajů“, STK SK ČSC nominuje družstva z ostatních krajů na základě nejvyššího počtu startujících družstev v Mistrovství kraje v kategorii ELITE v daném roce. Není možná automatická nominace z téhož kraje.

 

Hraje se turnajovým systémem každý s každým podle STS.

Družstva v pořadí na 1. a na 2. místě kvalifikace postupují pro následující rok do II. Ligy.

V případě, že mají dvě a více družstev na postupových místech shodný počet bodů, rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek).

 

Předpokládaný termín kvalifikace o postup do II. Ligy:

15. 10. 2018

Ne

krajské svazy

Poslední termín Mistrovství kraje ELITE

17. 11. 2018

So

MILO Olomouc

Kvalifikace o postup do II. Ligy

Kategorie U 23

U 23 – NOMINAČNÍ KRITÉRIA pro Mistrovství Evropy

Reprezentaci České republiky v kolové kategorie U 23 na Mistrovství Evropy U 23 (ME), popř. na jiných mezinárodních soutěžích, schvaluje sálová komise ČSC na návrh reprezentačních trenérů.

K posouzení a výběru nejkvalitnějších hráčů nebo družstev z dlouhodobějšího pohledu jsou na podporu návrhu reprezentačních trenérů stanoveny nominační turnaje k získávání nominačních bodů.

Nejvyšší součet nominačních bodů určuje nejlepší družstvo pro výběr do reprezentace.

V případě, že po odehrání finále mají družstva na předních místech celkově stejný součet nominačních bodů ze všech turnajů, rozhoduje o konečném pořadí pro nominaci na ME U 23 (i náhradní dvojice) lepší umístění ve finále Mistrovství ČR U 23. 

Mezi nominační turnaje U 23 jsou zařazena tři předkola, semifinále a finále Mistrovství České republiky. Družstva startující v nominačních turnajích získávají nominační body pro výběr reprezentace.

 

NOMINAČNÍ BODY pro Mistrovství Evropy U 23:

Předkola MČR:

(startuje libovolný počet družstev)

Pořadí:

Semifinále MČR:

(startuje 7/8 družstev)

Finále MČR:

(startuje 6/7 družstev)

1. místo

podle počtu družstev

1. místo

7/8 bodů

12/14 bodů

2. místo

- 1 bod

2. místo

6/7 bodů

10/12 bodů

3. místo

- 2 body

3. místo

5/6 bodů

8/10 bodů

4. místo

- 3 body

4. místo

4/5 bodů

6/8 bodů

 

atd.

5. místo

3/4 body

4/6 body

 

atd.

6. místo

2/3 body

2/4 body

 

atd.

7. místo

1/2 body

0/2 body

poslední

1 bod

8. místo

0/1 bod

xxx

 

U 23 – Mistrovství České Republiky - FINÁLE

Ve finále MČR startuje 6 družstev, v případě, že se nekvalifikuje žádné družstvo pořadatele, startuje jako sedmý účastník.

Ve finále MČR U23 se hraje jednokolově systémem každý s každým podle STS.

Pro konečné umístění a udělení nominačních bodů ve finále MČR U 23, při stejném bodovém zisku, rozhodují vzájemná utkání, jsou-li nerozhodná, provedou se 4M údery

Družstvo, které se umístí na prvním místě, se stává Mistrem České republiky v kategorii U 23.

 

U 23 – Mistrovství České Republiky - SEMIFINÁLE

V semifinále U 23 startuje prvních 7 družstev po odehrání tří předkol.

V případě, že se nekvalifikuje žádné družstvo pořadatele, startuje jako osmý účastník turnaje.

Pro konečné umístění a udělení nominačních bodů v semifinále MČR U 23, při stejném bodovém zisku, rozhodují vzájemná utkání.

V semifinále MČR U 23 se hraje jednokolově systémem každý s každým podle STS.

 

U 23 – Mistrovství České Republiky - PŘEDKOLA

První tři předkola U 23 jsou kvalifikační pro postup sedmi družstev do semifinále U 23.

V předkolech MČR U 23 se hraje systémem podle STS.

V každém předkole rozhoduje o přidělení nominačních bodů pořadí podle získaného bodového zisku.

Při rovnosti bodů v předkole rozhoduje na prvních šesti místech o přidělení nominačních bodů brankový rozdíl, v případě, že je shodný, rozhoduje více vstřelených branek.

O konečném pořadí ze všech předkol rozhoduje součet bodů a brankový rozdíl (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek). Pořadí určí 7 družstev pro postup do semifinále.

V případě, že na rozhraní 7. místa, tj. postupového místa do semifinále, získají družstva celkově po třech kolech stejný počet bodů, rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek).

Předpokládané termíny MČR – U 23:

30. 11. 2017

Čt

Přihlášení družstev U 23 do MČR 2018

Podle STS bod 3.4.

28. 1. 2018

Ne

Favorit Brno

Mistrovství ČR - 1. předkolo

 

10. 3. 2018

So

Sokol Zlín-Prštné

Mistrovství ČR - 2. předkolo

 

14. 4. 2018

So

Sokol Šitbořice

Mistrovství ČR - 3. předkolo

 

19. 5. 2018

So

Pankrác Praha

Mistrovství ČR – semifinále

 

16. 6. 2018

So

MO Svitávka

Mistrovství ČR - FINÁLE

 

13. 8. 2018

Po

UEC

Poslední termín přihlášek na ME U 23

22. 9. 2018

So

Sokol Zlín-Prštné

Mistrovství Evropy U 23

 

           

Kategorie JUNIOŘI

JUNIOŘI – NOMINAČNÍ KRITÉRIA pro Mistrovství Evropy

Termíny a soutěže pro získání nominačních bodů:

1)

7. 10. 2017

So

Spartak Chrastava

1. nominační

 

Kategorie „B“

2)

8. 10. 2017

Ne

Lokomotiva Liberec

2. nominační

 

Kategorie „B“

3)

5. 11. 2017

Ne

Spartak Přerov

3. nominační

 

Kategorie „B“

4)

9. 12. 2017

So

Sokol Zlín-Prštné

4. nominační

 

Kategorie „B“

 

14. 1. 2018

Ne

krajské svazy

Poslední termín pro Mistrovství kraje

 

21. 1. 2018

Ne

Pankrác Praha

Mistrovství ČR

Kvalifikace „A“

Není nominační

 

27. 1. 2018

So

Spartak Přerov

Mistrovství ČR

Kvalifikace „B“

Není nominační

6)

17. 3. 2018

So

Spartak Chrastava

Mistrovství ČR

Semifinále

Kategorie „A“

7)

7. 4. 2018

So

Pankrác Praha

Mistrovství ČR

FINÁLE

Kategorie „A“

 

9. 4. 2018

Po

UEC

Poslední termín přihlášek na MEJ

11. 5.-12. 5. 2018

 

Bazenheid / SUI

Mistrovství Evropy juniorů

 

NOMINAČNÍ BODY pro Mistrovství Evropy juniorů:

Nominační turnaje:

(startuje libovolný počet družstev)

Pořadí:

Semifinále MČR:

(startuje 8 družstev)

Finále MČR:

(startuje 6 družstev)

1. místo

podle počtu družstev

1. místo

8 bodů

12 bodů

2. místo

- 1 bod

2. místo

7 bodů

10 bodů

3. místo

- 2 body

3. místo

6 bodů

8 bodů

4. místo

- 3 body

4. místo

5 bodů

6 bodů

 

atd.

5. místo

4 body

4 body

 

atd.

6. místo

3 body

2 body

 

atd.

7. místo

2 body

xxx

poslední

1 bod

8. místo

1 bod

xxx

 

Rozpisy nominačních turnajů je pořadatel povinen rozeslat všem oddílům kolové.

Družstva startující v nominačních turnajích získávají nominační body pro výběr do reprezentace.

Mezi nominační turnaje juniorů jsou zařazeny vybrané turnaje, semifinále a finále Mistrovství České republiky. Nominační turnaje kategorie „B“ stanovuje sálová komise na návrh STK a musí být uvedeny ve schváleném termínovém kalendáři a v nominačních kritériích příslušného roku.

 

V případě rovnosti bodů v jednotlivém nominačním turnaji rozhoduje o udělení nominačních bodů vzájemné utkání. V případě schody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celého turnaje. Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou družstva ihned po skončení jednotlivého nominačního turnaje mezi sebou 4M údery.

 

V případě, že získají družstva celkově stejný součet nominačních bodů ze všech turnajů, rozhoduje o konečném pořadí pro start na MEJ (i náhradní dvojice) lepší umístění ve finále Mistrovství ČR.

 

 

 

JUNIOŘI – Mistrovství České republiky - FINÁLE

Podle STS je z důvodu časového rozsahu herní systém finále MČR alternativní při pořádání MČR společně s krasojízdou a při pořádání MČR samostatně pouze pro kolovou.

 

Mistrovství ČR je v roce 2018 pořádáno společně pro kolovou a krasojízdu.

Ve finále startuje prvních 6 družstev, která postoupila ze semifinále Mistrovství České republiky v témže roce nebo prvních 5 družstev a družstvo pořadatele, pokud se žádné jeho družstvo nekvalifikovalo ze semifinále. Pořadatel nemusí využít možnosti startu družstva pořadatele.

 

Družstva jsou nasazena do dvou skupin „A“ a „B“ po pěti družstvech, to střídavě v pořadí podle umístění v semifinále.

Skupina „A“:                                                                                    Skupina „B“:

družstvo na 1. místě v semifinále                              družstvo na 2. místě v semifinále

družstvo na 3. místě v semifinále                              družstvo na 4. místě v semifinále

družstvo na 5. místě v semifinále                              družstvo na 6. místě v semifinále nebo pořadatel.

 

Ve skupinách finále MČR juniorů se hraje jednokolově systémem každý s každým.

Pořadí ve skupinách se určí podle získaného počtu bodů. V případě shodného bodového zisku rozhodují vzájemná utkání. V případě schody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celé skupiny. Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou družstva mezi sebou 4M údery.

 

O postup do finále se utkají v jednom utkání:

družstvo na 1. místě skupiny „A“ s družstvem na 2. místě skupiny „B“

družstvo na 1. místě skupiny „B“ s družstvem na 2. místě skupiny „A

Poražená družstva se utkají v jednom utkání o celkové 3. místo v MČR.

V případě shodného bodového zisku se ihned provedou 4M údery.

 

Vítězná družstva se utkají v jednom utkání o celkové 1. místo a Mistra ČR.

V případě shodného bodového zisku odehrají družstva rozhodující utkání (1x6 minut), při shodném bodovém zisku se ihned provedou 4M údery.

Družstvo, které se umístí na prvním místě, se stává Mistrem České republiky v kategorii juniorů.

 

JUNIOŘI – Mistrovství České Republiky - SEMIFINÁLE

V semifinále MČR startuje 8 družstev z kvalifikací „A“ a „B“ nebo 7 družstev z kvalifikací „A“ a „B“ a družstvo pořadatele, pokud se žádné jeho družstvo nekvalifikovalo, podle postupového klíče:

z kvalifikace „A“ Čechy                   3 až 4 družstva (podle počtu startujících družstev juniorů v MK)            

z kvalifikace „B“ Morava      3 až 4 družstva (podle počtu startujících družstev juniorů v MK).           

Počet družstev bude upřesněn podle počtu startujících družstev juniorů v Mistrovství krajů příslušných oblastí územního členění.

Pomocným postupovým klíčem je koeficient vyjadřující poměr počtu družstev juniorů v příslušné oblasti k celkovému počtu družstev obou oblastí, vynásobený počtem družstev v semifinále a zaokrouhleným na celé číslo a korigovaným podle počtu družstev juniorů v kvalifikacích „A“ a „B“.

 

V semifinále MČR juniorů se hraje jednokolově systémem každý s každým. V případě shodného počtu bodů na postupových místech do finále rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek). V případě shody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celého turnaje.

 

Prvních 6 družstev postupuje do finále „Mistrovství České republiky“ v témže soutěžním roce, pokud se do finále současně kvalifikuje i družstvo pořadatele finále.

Pokud pořadatel finále MČR do finále nekvalifikuje, tak do finále postupuje ze semifinále prvních 5 družstev,

 

JUNIOŘI – Mistrovství České Republiky - kvalifikace „A“ Čechy, „B“ Morava

V kvalifikacích „A“ a „B“ startuje vždy 8 družstev nebo 7 družstev podle postupového klíče a družstvo pořadatele, pokud se žádné jeho družstvo nekvalifikovalo, podle klíče:

Kvalifikace „A“:           3 družstva jako mistři krajů PLK, LBK, PHA

+ 4 až 5 družstev podle počtu startujících družstev v MK PLK, LBK a PHA

+ družstvo pořadatele, pokud se nekvalifikovalo žádné jeho družstvo

Kvalifikace „B“:           3 družstva jako mistři krajů JMK, OLK, ZLK

+ 4 až 5 družstev podle počtu startujících družstev v MK JMK, OLK a ZLK

+ družstvo pořadatele, pokud se nekvalifikovalo žádné jeho družstvo

Počet družstev bude upřesněn podle počtu startujících družstev juniorů v Mistrovství krajů příslušných oblastí územního členění.

 

V kvalifikacích MČR juniorů se hraje jednokolově systémem každý s každým. V případě získaného shodného počtu bodů rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek). V případě shody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celého turnaje.

 

Vítězná družstva kvalifikací „A“ a „B“ spolu s dalšími družstvy podle postupového klíče jsou nominována do semifinále Mistrovství České republiky.

 

Předpokládané termíny MČR juniorů:

14. 1. 2018

Ne

krajské svazy

Poslední termín Mistrovství kraje

 

21. 1.2018

Ne

Pankrác Praha

Mistrovství ČR – kvalifikace "A"

27. 1. 2018 není hala

27. 1.2018

So

Spartak Přerov

Mistrovství ČR – kvalifikace "B"

 

17. 3. 2018

So

Spartak Chrastava

Mistrovství ČR - semifinále

 

7. 4. 2018

So

Pankrác Praha

Mistrovství ČR - FINÁLE

 

9. 4. 2018

Po

UEC

Poslední termín přihlášek na MEJ

11. 5. - 12. 5. 2018

 

Bazenheid / SUI

Mistrovství Evropy juniorů

 

 

Kategorie ŽÁCI

ŽÁCI – Mistrovství České republiky - FINÁLE

Ve finále MČR žáků startuje 8 družstev z kvalifikací „A“ a „B“ nebo 7 družstev z kvalifikací „A“ a „B“ a družstvo pořadatele, pokud se žádné jeho družstvo nekvalifikovalo podle postupového klíče:

z kvalifikace „A“:     3 až 4 družstva (podle počtu startujících družstev v kvalifikaci „A“ a v MK)                    

z kvalifikace „B“:     3 až 4 družstva (podle počtu startujících družstev v kvalifikaci „B“ a v MK)         .

Počet družstev bude upřesněn podle počtu startujících družstev juniorů v Mistrovství krajů příslušných oblastí územního členění.

Pomocným postupovým klíčem je koeficient vyjadřující poměr počtu družstev žáků v příslušné oblasti k celkovému počtu družstev obou oblastí, vynásobený počtem družstev ve finále a zaokrouhleným na celé číslo a korigovaným podle počtu družstev žáků v kvalifikacích „A“ a „B“.

 

Ve finále MČR žáků se hraje jednokolově systémem každý s každým.

Při rovnosti bodů na 1. a 2. místě se odehraje rozhodující utkání (1x 5 min.) a při shodném bodovém zisku se následně provedou 4M údery.

Při rovnosti bodů na 2. a 3. místě, event. 3. a 4. místě, se mezi družstvy provedou 4M údery.

Při rovnosti bodů na 1. až 3. místě se odehrají rozhodující utkání (1x 5 min.) a při shodném bodovém zisku se následně provedou 4M údery.

O pořadí na dalších místech rozhodují získané body, budou-li stejné, rozhoduje brankový rozdíl (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek).

Družstvo, které se umístí na prvním místě, se stává Mistrem České republiky v kategorii žáků.

                                  

ŽÁCI – Mistrovství České Republiky – kvalifikace „A“ Čechy, „B“ Morava

V kvalifikacích „A“ a „B“ podle územního členění startuje vždy 8 družstev nebo 7 družstev a družstvo pořadatele, pokud se žádné jeho družstvo nekvalifikovalo, podle postupového klíče:

Kvalifikace „A“:     3 družstva jako mistři krajů PLK, LBK, Prahy

+ 4 až 5 družstev podle počtu startujících družstev v MK PLK, LBK a Prahy

+ družstvo pořadatele, pokud se nekvalifikovalo žádné jeho družstvo.

Kvalifikace „B“:     3 družstva jako mistři krajů JMK, OLK, ZLK

+ 4 až 5 družstev podle počtu startujících družstev v MK JMK, OLK a ZLK

+ družstvo pořadatele, pokud se nekvalifikovalo žádné jeho družstvo.

Počet družstev bude upřesněn podle počtu startujících družstev juniorů v Mistrovství krajů příslušných oblastí územního členění.

 

V kvalifikacích MČR žáků se hraje jednokolově systémem každý s každým.

V případě získaného shodného počtu bodů rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek). V případě shody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celého turnaje. Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou posuzovaná družstva mezi sebou 4M údery.

Vítězná družstva kvalifikací „A“ a „B“ spolu s dalšími družstvy podle klíče jsou nominována do finále MČR.

 

Předpokládané termíny Mistrovství ČR žáků:

22. 4. 2018

Ne

krajské svazy

Poslední termín Mistrovství kraje

19. 5. 2018

So

Start Plzeň

Mistrovství ČR – kvalifikace "A"

19. 5. 2018

So

MILO Olomouc

Mistrovství ČR – kvalifikace "B"

9. 6. 2018

So

Spartak Přerov

Mistrovství ČR - FINÁLE

 

 

ŽÁCI – CZE-POHÁR - FINÁLE

Ve finále CZE-Poháru žáků startuje 8 družstev nebo 7 družstev podle pořadí v semifinále a případně další družstvo pořadatele, které se nekvalifikovalo.

Pokud pořadatel finále nevyužije možnosti startu jako pořadatele (nemá již další družstvo), tak ve finále startuje 8 družstev podle pořadí družstev v semifinále.

 

Ve finále CZE-Poháru žáků se hraje jednokolově systémem každý s každým podle STS.

V případě, že mají dvě či více družstev na prvních třech místech ‚event. na dalších místech, shodný počet bodů, rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek).

V případě shody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celého turnaje.

Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou družstva mezi sebou 4M údery.

Družstvo, které se umístí na prvním místě, se stává vítězem CZE-Poháru žáků.

 

ŽÁCI – CZE-POHÁR - SEMIFINÁLE

V semifinále CZE-Poháru žáků startuje 10 družstev nebo 9 družstev podle dosaženého počtu kvalifikačních bodů z kvalifikačních turnajů a družstvo pořadatele bez ohledu na získaný počet kvalifikačních bodů.

Pokud pořadatel nevyužije možnosti startu, jako pořadatele - nemá již další družstvo, tak v semifinále startuje 10 družstev podle získaných bodů z kvalifikačních turnajů.

 

Počty v semifinále startujících družstev z oblastí Čechy a Morava jsou v každém kalendářním roce stanoveny po odehrání posledních kvalifikačních turnajům, a to podle počtu startujících družstev v oblastech územního členěním, resp. koeficientem vyjadřujícím poměr počtu družstev v příslušné oblasti k celkovému počtu družstev obou oblastí, vynásobený počtem družstev v semifinále a zaokrouhleným na celé číslo.

 

Družstva jsou nasazena do dvou skupin „A“ a „B“ po pěti družstvech, to střídavě v pořadí podle získaného počtu kvalifikačních bodů v oblastech Čechy a Morava, a to v závislosti na koeficientem stanové počty družstev z Čech a z Moravy.

Nasazení družstev do skupin při rovnoměrném počtu družstev v Čechách a na Moravě:

Skupina „A“:                                                                                                                     Skupina „B“:

družstvo na 1. místě v oblasti Čechy                                               družstvo na 1. místě v oblasti Moravy

družstvo na 2. místě v oblasti Moravy                                            družstvo na 2. místě v oblasti Čechy

družstvo na 3. místě v oblasti Čechy                                               družstvo na 3. místě v oblasti Moravy

družstvo na 4. místě v oblasti Moravy                                            družstvo na 4. místě v oblasti Čechy

družstvo pořadatele v oblasti Čechy                                               družstvo na 5. místě v oblasti Moravy

 

Ve skupinách semifinále CZE-Poháru žáků se hraje jednokolově systémem každý s každým o pořadí ve skupině. V případě, že mají dvě či více družstev ve skupině shodný počet bodů, rozhodují body a brankový rozdíl ze vzájemných utkání (při shodném rozdílu pak více vstřelených branek).

V případě shody ze vzájemných utkání se k určení pořadí použije brankový výsledek z celé skupiny. Pokud přetrvává rovnost všech položek, provedou družstva mezi sebou 4M údery.

 

Utkání o konečné umístění se hrají podle STS.

Družstvo na 1. místě ve skupině „A“ hraje s družstvem na 2. místě ve skupině „B“. Družstvo na 2. místě ve skupině „A“ hraje s družstvem na 1. místě ve skupině „B“.

Vítězná družstva se utkají o vítěze semifinále CZE-Poháru žáků.

Poražená družstva se utkají o 3. místo v semifinále.

V případě nerozhodných výsledků těchto utkání se provedou ihned 4M údery.

 

Družstvo na 3. místě ve skupině „A“ hraje s 3. družstvem ze skupiny „B“ o 5. a 6. místo.

Družstvo na 4. místě ve skupině „A“ hraje s 4. družstvem ze skupiny „B“ o 7. a 8. místo.

Družstvo na 5. místě ve skupině „A“ hraje s 5. družstvem ze skupiny „B“ o 9. a 10. místo.

V případě nerozhodných výsledků v utkáních o pořadí se provedou ihned 4M údery.

 

Ze semifinále CZE-Poháru žáků postupuje do finále 7 družstev, pokud pořadatel finále využije možnosti startu družstva pořadatele. Pokud pořadatel možnosti startu dalšího družstva ve finále nevyužije, tak ze semifinále postupuje do finále 8 družstev.

 

 

 

ŽÁCI – CZE-POHÁR – kvalifikační turnaje

Kvalifikační turnaje CZE-Poháru žáků jsou pořádány a hodnoceny zvlášť pro oblast „A - Čechy“, tj. kraje PHA, PLK, LBK a zvlášť pro oblast „B - Morava“, tj. kraje OLK, JMK, ZLK.

 

Herní systém kvalifikačního turnaje navrhuje pořadatel v souladu se STS.

Vydávání rozpisů, organizace turnaje, zajištění dostatečného počtu rozhodčích, hrací systém turnaje a ocenění družstev je vyloženě v kompetenci pořadatelů jednotlivých kvalifikačních turnajů

 

Vítězné družstvo získává v kvalifikačním turnaji tolik kvalifikačních bodů, kolik startovalo družstev, další družstvo získává vždy o jeden bod méně (poslední družstvo získává 1 bod).

 

Body z jednotlivých kvalifikačních turnajů se sčítají. Družstva s největším počtem získaných bodů, samostatně hodnocených v každé oblasti podle územního členěním, a podle koeficientu počtu startujících družstev v každé oblasti postupují do semifinále CZE-Poháru žáků.

 

Při rovnosti kvalifikačních bodů z kvalifikačních turnajů je lepší družstvo, které počet bodů získalo v menším počtu absolvovaných kvalifikačních turnajů.

 

Předpokládané termíny turnajů CZE-Poháru žáků 2017 / 2018:

 

Oblast „A - Čechy“

 

Oblast „B - Morava“

14. 10. 2017

So

Spartak Chrastava

1. kolo

 

21. 10. 2017

So

MILO Olomouc

1. kolo

15. 10. 2017

Ne

Lokomotiva Liberec

2. kolo

 

 

 

 

 

11. 11. 2017

So

START Plzeň

3. kolo

 

11. 11. 2017

So

Spartak Přerov

2. kolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25. 11. 2017

So

MO Svitávka

3. kolo

 

 

 

 

 

9. 12. 2017

So

Sokol Šitbořice

4. kolo

13. 1. 2018

So

SK Chodsko

4. kolo

 

20. 1. 2018

So

Favorit Brno

5. kolo

 

 

 

 

 

24. 3. 2018

So

Prima Nezamyslice

6. kolo

14. 4. 2018

So

Pankrác Praha

5. kolo

 

28. 4. 2018

So

Sokol Zlín-Prštné

7. kolo

 

12. 5. 2018

So

Start Plzeň

CZE-Pohár žáků - SEMIFINÁLE

2. 6. 2018

So

Sokol Zlín-Prštné

CZE-Pohár žáků - FINÁLE